Okulary dla kierowców

Zapisz

Zapisz

Soczewki, dzięki którym dotrzesz do celu

Czy wiesz, że prowadzenie pojazdów jest jedną z najważniejszych czynności, jakie wykonujemy na co dzień. Jest to również jedno z największych wyzwań dla naszych oczu, ponieważ nieustanne przenoszenie wzroku na obiekty znajdujące  się w różnej odległości, powoduje przetwarzanie ogromnych ilości informacji. Powinniśmy pamiętać także o niezwykle istotnym  fakcie: czas reakcji kierowcy w 90% jest zależny  od wzroku, zatem gorsza jakość widzenia oznacza spowolnioną reakcję kierowcy. Sytuacja na drodze potrafi się zmienić w ułamku sekundy i osoba prowadząca samochód bez odpowiednich okularów może w mgnieniu oka znaleźć się w niebezpieczeństwie.

Miłej podróży z EnRoute

Wychodząc naprzeciw potrzebom kierowców, powstała soczewka EnRoute w której zastosowano filtr - Glare Filter przeciwdziałający oślepieniu. Filtr selektywnie zatrzymuje światło niebieskie, co znacznie ogranicza rozpraszanie światła, zmniejsza dekoncentrujący efekt odbicia światła od deski rozdzielczej oraz od reflektorów samochodów nadjeżdżających z naprzeciwka.
Dzięki temu mamy zapewnione  komfortowe i bardziej zrelaksowane widzenie, nawet w stresujących sytuacjach na drodze.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Soczewki EnRoute są dostępne zarówno w konstrukcji  jednoogniskowej jak i progresywnej . Zapewniają wyraźne, komfortowe widzenie na dalsze odległości, deskę rozdzielczą, a także w lusterkach. Do produkcji soczewek progresywnych EnRoute zostały wykorzystane najbardziej zaawansowane technologie firmy Hoya zapewniające szersze pola widzenia, możliwie szybkie przenoszenie wzroku na różne odległości a także gwarantujące doskonałą percepcję obrazu.

Lepsza jakość widzenia,
tam gdzie jej potrzebujesz

Podczas jazdy samochodem nie tylko patrzymy na wprost, ale potrzebujemy również szerokiego  i nieograniczonego pola widzenia. Jednocześnie musimy szybko przenosić wzrok na różne odległości, wykonując tylko minimalne ruchy głową: patrząc na przemian na drogę  i nawigację, czy w lusterka i na deskę rozdzielczą. Szybkie przenoszenie wzroku może być szczególnie trudne dla starszych kierowców.

Chcesz się umówić na wizytę?